Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz
      KAPIDA ÖDEME      HIZLI KARGO     250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLER'DE KARGO BEDAVA!
      HIZLI KARGO     250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLER'DE KARGO BEDAVA!
        HIZLI KARGO     250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLER'DE KARGO BEDAVA!

Ölçüm Rehberi

Kayış Ölçüm Rehberi

KAYIŞ GENİŞLİĞİ

   Kayış genişliği (pabuç genişliği) genellikle milimetre (mm) olarak ölçülür. Saatler farklı boyutlarda gelir. Saatinize uygun kayış genişliğini belirlemek için saatinizin halka genişliğini ölçmeniz gerekecektir. Bu bir cetvel veya sürmeli bir kumpas ile yapılabilir.  Zaten bir deri kayışınız varsa, milimetre olarak gösterilen bir boyut baskısı olup olmadığını görmek için arkasını kontrol edebilirsiniz. Aksi takdirde, kayışınızın uç ve toka genişliğini cetvel veya kumpas ile ölçebilirsiniz.

   Genişliği iki rakamla ifade edilir. Örneğin, 20/18 – ilk 20 mm rakamı saatinizin kulpları arasındaki kayışın genişliği ve ikinci 18 mm rakamı kayışın tokadaki genişliğidir. 20/20 gibi düz bir saat kayışı, kulplarda ve tokada aynı genişliğe sahipken, örneğin 20/18 gibi konik bir saat kayışı, kulplarda daha geniş ve tokada daha dar bir genişliğe sahiptir.

KAYIŞ UZUNLUĞU

   Kayış uzunluğu genişliği genellikle milimetre (mm) olarak ölçülür.İki parçalı bir saat kayışının uzunluğu iki rakamla ifade edilir. Örneğin, kayış uzunluğu 120/75 İlk sayı 120 mm, kayışın kuyruk tarafının uzunluğudur ve ikinci sayı 75 mm, kayışın toka tarafının uzunluğudur. 

KAYIŞ UZUNLUĞU NE OLMALIDIR

   İlk olarak, bilek ölçünüzü bilmeniz gerekir. Bilek ölçünüzü bir mezura ile ölçün ya da düz bir kağıt şeridi kullanarak saatinizi genellikle taktığınız bileğinizin etrafına sarın ve bir işaret koyun. Ardından şeridi düz bir şekilde yatırın ve başlangıç ​​noktası ile şerit üzerindeki işaret arasındaki mesafeyi ölçün. Bu sizin bilek ölçünüz olacaktır.

Bilek ölçünüzü aldıktan sonra, doğru kayış bedeninizi bulmak için kuyruk ve toka kısmının toplamı kayış seçiminiz olacaktır. Uzunluk önerilerimize bakabilirsiniz.

    BOY

UZUNLUK

   BİLEK

Extra Küçük

   110/65

160-180 mm

Küçük

   115/70

180-190 mm

Orta

   120/75

190-200 mm

Büyük

   125/80

200-210 mm

X-Large

   130/85

210-220 mm

 

   İki beden arasında kalıyorsanız, tercihinize göre daha kısa kuyruk için daha küçük bedeni, daha uzun kuyruk için daha büyük bedeni seçebilirsiniz. Lütfen, kasa boyutuna ve saatinizin şekline bağlı olarak ölçümlerin biraz değişebileceğini unutmayın.Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

KAYIŞ KALINLIĞINI SEÇME

Genel olarak, kalınlığını seçmek olduğunda kişisel tercihe bağlıdır.